Logo Logo
Svatební hudba
  • 22.10.2018
  • Svatební hudba

Hudba na svatbu je bezesporu jednou z velice důležitých složek svatebního obřadu. Hudbu na svatbu byste měli volit podle toho, kde se bude daný obřad odehrávat. Svatba se může odehrávat například pod širým nebem, tedy třeba v zámeckých zahradách, parcích, hradních prostorách a dalších netradičních místech. Pokud si tedy budete volit svatbu například v římskokatolickém kostele, tak byste měli při výběru hudby dodržovat nějaké zásady.

Jedná se zejména o to, že byste si neměli nechat hrát nějakou pop hudbu a tak podobně, neboť se to prostě do kostela nehodí. Pokud si zvolíte obřad někde pod širým nebem, tak si však samozřejmě můžete zvolit cokoliv budete chtít. Velice oblíbeou písničkou pro svatbu v kostele je například Ave Maria.

Hudba ke svatebnímu obřadu

Svatba je bezesporu jednou z nejvýznamějších událostí v životě člověka. Na svatbu se člověk připravuje opravdu dlouho a musí myslet na miliony věcí, které musí zařídit, objednat a tak podobně. Jednou z velice důležitých věcí, která ke svatbě patří, je určitě svatební hudba. Samozřejmě nejdůležitější hudbou je hudba, při které vchází nevěsta. Nejznámější je samozřejmě klasický Svatební pochod, avšak existuje spousta jiných krásných melodií, které si můžete nechat zahrát.

Máme na výběr většinou ze dvou možností. Buď si hudbu necháte zahrát klasicky přes magnetofon, což je levnější nebo si samozřejmě můžete najmout živou kapelu, která Vám vybranou melodii zahraje. Toto je však již samozřejmě poněkud dražší. Na videu níže se můžete podívat na nejstarší a nejklasičtější svatební melodii.